تبلیغات
غم تنهایی... - پندی کهن
غم تنهایی...
هیچ کس ویرانیم را حس نکرد ، وسعت تنهاییم را حس نکرد ، در میان خنده های تلخ من ، گریه پنهانیم را حس نکرد...

لینکدونی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

پندی کهن

سلام

من حمیدرضا، با اسم مجازی" hamidreza7293 " سعی میکنم تا جایی که از دستم بر میاد مطالب مفیدی رو ارائه کنم.

من دوست دارم اولین مطلبم آخرین سخنان کورش کبیر باشه، که اگه بود ما هرچیزی رو که میخواستیم، داشتیم ؛ نه حسرتشو.

واپسین سخنان کورش بزرگ

حال که مرگ من فرا رسیده است ایران را مقتدرترین کشور آسیا به شما میسپارم. من به خاطر ندارم در هیچ جهادی برای عزت و سر بلندی ایران زمین مغلوب شده باشم. جمله آرزوهایم برآورده شد و سیر زمان پیوسته به کام من بود، ولی در تمام مراحل زندگی از شکست و ضعف در حراس بودم و هیچگاه مغرور نشدم و خودپسندی را هرگز بر خود راه ندادم. در پیروزی های بزرگ، هیچگاه پای از دایره اعتدال بیرون ننهادم و حتی شادمانی بی جهت ننمودم. حال که آخرین لحطات زندگی را سپری میکنم خود را بسی خوشبخت و سعادتمند می دانم، زیرا فرزندانم همگی عاقل و نیرومند هستند و وطنم ایران از همه جهت مقتدر و با شکوه است. آیندگان از من و کشورم به نیکی یاد خواهند کرد؛ آیا با چنین موفقیت هایی نباید با خیالی آسوده چشم از جهان فروبندم ؟

ای پسران عزیزم من هردوی شما را به خدا و سرزمینم را به شما می سپارم و از شما تقاضا دارم اگر می خواهید که رضای خاطر من فراهم گردد دست اتحاد و یاری به یکدیگر دهید تا پیوسته روح و روان من از شما شاد باشد.

هرگز پای از دایره خدمت و درستی بیرون نگذارید، اگر کارهای شما پیوسته در راه عدالت و مهرورزی باشد دیری نمی انجامد که ارزش شما در میان مردم گسترش می یابد و قدرت شما روز به روز افزون تر می شود ولی اگر چنین نکنید روز به روز ضعیف تر می شوید و به پایان حکومت خود نیز نزدیک خواهید شد؛ از تاریخ درس بگیرید و بر سرگذشت دیگران بیاندیشید؛ در آینه گذشتگان بسیار پدران و فرزندانی بودند که اتحاد و مهرورزی را از زندشی خود دور نکردند؛ پس از آنها درس بگیرید؛ نفاق در میان خانواده پادشاه بدون شک سلطنت و کشور را متزلزل میکند و ظلم و ستم، دشمنی و کینه را ایجاد میکند، همیشه از کسانی عبرت بگیرید که در زندگی سرافراز بودند و پای از راه عدالت و نیکی بیرون ننهادند.

فرزندان من پس از مرگ بدنم را در طلا و نقره ویا امثال آن نپوشانید؛ زودتر آن را در آغوش خاک کشورم بسپارید زیرا که مهد همه نیکی ها، ثروتها و زیبایی هاست. من عمر خویش را در یاری به مردم سپری نمودم؛ نیکی به دیگران درمن خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت که این امر برایم از همه لذتهای زندگی بالاتر بود.

 اکنون حس می کنم که روحم آهسته آهسته از بدنم دور می شود و بسی سبک شده ام؛ این راهی است که همه شما نیز خواهید رفت؛ اگر از میان شما کسی میخواهد دستم را لمس کند و فروغ چشمانم را ببیند نزدیک شوید؛ زیرا پس از مرگ راضی نخواهم بود دور من گرد آیید؛ حتی به شما فرزندانم نیز اجازه نمی دهم بدن بی روحم را نظاره کنید و آه بکشید؛ پس از مرگ من همه مردم ایران را برای شرکت در سر مزارم که پیکر بی جانم در آن خاک شده است فرا خوانید و از همگی پذیرایی نمایید؛ از هر شهری که آمدند بگذارید با رسوماتع و فرهنگ خودشان مراسم را اجرا کنند؛ زیرا با این کار روح من در سرای ابدی بس شادمان و سربلند می شود؛ اینک برای آخرین بار می گویم که بهترین ضربتی که به دشمنان می توانید وارد کنید این است که:

« با دوستان خود با مدارا و نیکی رفتار کنید »

Hamidreza7293

درباره وبلاگ

نه به دیروزهایم فکر میکنم که بودی و نه به فرداهایی که "شاید"باشی می خواهم امروز زندگی کنم خواستی باش نخواستی نباش...
مدیر وبلاگ : الیاس صوفی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

كلیك كنید تا معجزه ان را در سایت خودتان ببینید

کد موزیک

.

دانستنی ها

دانستنی ها

Free Page Rank Tool